SoftCOM
Loading...

Dobre czasy. Jak zarobić w średniowieczu (cena: 54.90; iKSORIS id: 870)

54.90 zł

Więcej informacji:

Autor: Paweł Zych

Tytuł: Dobre czasy. Jak zarobić w średniowieczu

Wydawnictwo: Dobre Czasy

Data wydania:2022-11-25

Liczba stron:84

ISBN:9788396528605

 

Pieniądze z pewnością nie są w życiu najważniejsze, ale przecież stanowią bardzo istotną jego część. W nauce historii kwestie finansów są często pomijane, a przecież to impuls i koło napędowe do wszelkich zmian technologicznych i rozwoju. Ta książka stara się to udowodnić. Pokazuje, że znajomość tła gospodarczego pomaga uporządkować naszą wiedzę, sprawia, że historia to nie tylko nudne daty, dynastie i wojny, ale także fascynujące opowieści o ludziach, ich pracy, pomysłowości i próbach ulepszania otaczającego świata.

Często patrzymy na średniowiecze przez pryzmat półbaśniowych historii o rycerzach i księżniczkach, zapominając, że ludzie żyjący kilkaset lat temu nie różnili się zbytnio od nas. Też chcieli być bezpieczni, mieszkać w ładnych domach, dobrze jeść i modnie się ubierać (no może poza mnichami, ale to wyjątek). A przecież to wszystko kosztowało. Jak dużo i skąd nasi przodkowie brali na to pieniądze? Gdzie pracowali, jak uprawiali ziemię, co produkowali i za ile to sprzedawali? Jak i gdzie transportowali różne dobra? Skąd czerpali surowce i jak ich używali? Ile kosztowało oblężenie zamku? Te i wiele innych faktów na temat średniowiecznej gospodarki znajdziecie w niniejszej książce.

Ogromna liczba historycznych ciekawostek, statystyk i ważnych informacji podana tu została w przystępnej formie, a bogate w szczegóły ilustracje zainteresują czytelnika w każdym wieku. Zapraszamy Was w podróż przez dobre czasy!