Wybór wydarzenia

• 08.05.2024, godz. 17.00 - Malarstwo w międzywojennej Bydgoszczy (1920-1939)

Wykład dr Barbary Chojnackiej, starszej kustoszki i kierowniczki Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu: „Sztuka w Bydgoszczy” (Muzeum, ul. Gdańska 4, sala audiowizualna)
  • 10.05.2024, godz. 17.00 - Przyczyny kataru według Wisławy Szymborskiej. Rzecz o wyklejankach

Wykład dr. Krzysztofa Hoffmanna z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, z cyklu „O Literaturze w Muzeum” (Muzeum, ul. Gdańska 4, sala audiowizualna)
  • 15.05.2024, godz. 17.00 - Wpływ funduszy europejskich na działania rewitalizacyjne prowadzone w Bydgoszczy

Wykład Filipa Semrau, asystenta w Dziale Historii MOB, z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (Muzeum, ul. Gdańska 4, sala audiowizualna)
  • 17.05.2024, godz. 17.00 - Sztuka antyku – nudna klasyka czy dziejowa innowacja?

Wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu: „Historia sztuki dla uważnych” (Muzeum, ul. Gdańska 4, sala audiowizualna)
  • 22.05.2024, godz. 18.00 - Psychologiczne mechanizmy obronne, czyli jak radzimy sobie z problemami

Wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, z cyklu: Psyche znaczy mózg (Muzeum, ul. Gdańska 4, sala audiowizualna)
  • 24.05.2024, godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Pomianem i promocja książki „Muzeum. Historia światowa”

(Muzeum, ul. Gdańska 4, sala audiowizualna)
  • 25.05.2024, godz. 12.00 - Średniowiecze – czyżby epoka światła?

• 05.06.2024, godz. 17.00 - Wieczór autorski prof. Elżbiety Jastrzębowskiej

Wieczór autorski prof. Elżbiety Jastrzębowskiej i prezentacja książki "Z Warszawy do Europy" ze szczególnym uwzględnieniem przygotowanej przez Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego "Konstytucji dla Europy", z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (Muzeum, ul. Gdańska 4, sala audiowizualna)
  • 07.06.2024, godz. 17.00 - Renesans, czyli harmonia i perspektywa w natarciu

• 08.06.2024, godz. 12.00 - Bydgoski Szlak Kobiet ODWAŻNYCH