Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: Edukacja Zmień
  • 28.09.2024r. - godz. 10.00 Twórcza sobota: Tworzenie dekoracyjnych broszek

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z cyklu Twórcza Sobota! Tym razem spróbujemy swoich sił w tworzeniu kolorowej biżuterii. Zainspirowani wyglądem i konstrukcją XVII-wiecznych rozet ze Skarbu Bydgoskiego stworzymy stylowe broszki z materiałów pasmanteryjnych i półfabrykatów do biżuterii. Wymagania warsztatowe: umiejętności posługiwania się igłą i nitką, fastrygowania. Spotkanie jest doskonałą okazją do poznania historii broszki, nauki wyboru gamy kolorystycznej i materiałowej do tworzenia tego modnego akcesorium, a także rozwoju zdolności motorycznych dłoni oraz wzbudzania pozytywnej reakcji na wyniki własnej twórczości. Podczas warsztatów będziemy działać z użyciem m.in. materiałów recyklingowych, zachęcamy więc Państwa do przyniesienia niepotrzebnej sztucznej biżuterii, którą można będzie wykorzystać w trakcie warsztatów. Co więcej, w ramach zajęć zaprosimy wszystkich uczestników do zwiedzania wystawy Skarb Bydgoski. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od lat 10 wraz z opiekunami, a także dorosłych. Zapisy: (52) 58 59 910, (52) 58 59 911 lub edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
    Wstęp 17 zł osoba.
  • Rodzinny piątek w Sztuce od kuchni

Samodzielna eksploracja ekspozycji Sztuka od kuchni i korzystanie ze wszystkich stanowisk zaprojektowanych tak, by każdy mógł czuć się twórczo i swobodnie. Przestrzeń dedykowana dla opiekunów wraz z dziećmi od 6 roku życia. Miejsce Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6. Wstęp 17 zł dziecko, 1 zł opiekun.
  • Rodzinny piątek w Wyczółkowym Lesie

Samodzielna eksploracja pokoju sensorycznego i korzystanie ze wszystkich jego dobrodziejstw. Przestrzeń dedykowana dla opiekunów wraz z dziećmi do 6 roku życia. Wstęp 17 zł dziecko, 1 zł opiekun