Bydgostiana I. Miasto i ludzie, 2024 (cena: 23.00; iKSORIS id: 960)

Bydgostiana I. Miasto i ludzie, red. Anna Nadolska, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, 138 s., il. barwne, format B5, wyd. 1, Bydgoszcz 2023

ISBN 978-83-63572-90-7

Bydgostiana I. Miasto i ludzie to publikacja w całości poświęcona Bydgoszczy. Traktuje zarówno o dziejach miasta nad Brdą, jego mieszkańców, jak i o współczesnych problemach naszej metropolii. Przygotowanie tekstów, ujętych w niniejszym opracowaniu, poprzedziła wnikliwa praca badawcza, odkrywająca nowe fakty i uzupełniająca tym samym dotychczasowy stan badań. Publikacja ma charakter interdyscyplinarny, a każdy tekst wzbogaca bydgoską historiografię o nowe wątki i ujęcia.

Publikacja Bydgostiana powstała w ramach obchodów 100-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i wpisuje się ona w badawczo-naukową i wydawniczą działalność realizowaną przez naszą instytucję kultury.